.
Yavuz Taşkıran
Yavuz Taşkıran
Atıcılık Ve Psikoloji - 21 Temmuz 2016

.
Atıcılıkta Federasyon Aktivitesi - 02 Mayıs 2016

Dünyanın her tarafında atıcılık, avcılık sporları birer federasyon ile temsil edilir. Faaliyetler bu kuruluşlar tarafından düzenlenir. Genelde kıta şampiyonaları, Dünya şampiyonaları ve lokal birincilikler yanında tabii ki en büyük hedef olimpiyat oyunlarında yarışabilmektir.

.
Çocuklar, Oyuncak Ve Silah - 04 Nisan 2016

Su tabancası ile savaştınız mı hiç? İçine doldurduğunuz suyu arkadaşınıza doğru yönelttiğiniz tabancanızın onu ıslattığında hangi duygular içiniz kapladı? Haydi düşünün biraz. Gidin gerilere, alın oyuncak silahlarınızı, doldurun içine suyu ve başlayın etrafı ıslatmaya...

.
Silah Satışında Tekeli Kaldıralım!.. - 17 Şubat 2016

Geçenlerde tabanca almak için karar veren arkadaşıma hızlı şekilde yardım edemedim. İstediği marka tabancayı hemen bulmamız zor. Eldekiler içinden mutlaka MKE’ye uğrayalım dediysem de onu ikna etmek çok zor oldu.

.
Teknoloji mi, Performans mı? - 19 Ocak 2016

Aslına bakılırsa ileri teknoloji sportif atıcılıkta performansı destekler gibi görünür. Ama işin aslı öyle değildir.Özellikle eski teknolojilerle antrenman ve müsabakaya katılanların birden yüksek teknolojiye adapte olmaları kolay olmamaktadır. Sporcularımızın yeni teknolojilerle buluşması sağlanmalı ama geçiş konusu bir plana bağlanmalıdır.

.
ATICILIKTA POLİGON - 12 Kasım 2015

Atıcılık ve avcılık sporlarında antrenman yapabilmek için özel hazırlanmış alanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle ateşli silahların kullanılacağı poligonların inşası, donanımı, ışıklandırması önem arzeden konuların başında gelir. Ülkemizde hem devlete ait hem de özel şirketlere ait çeşitli büyüklüklerde poligonlar bulunmaktadır.

.
Spor Atıcılıkta Kuvvet - 14 Ekim 2015

Hemen her sporda, kuvvet denilen biyomotor özellik son derece önemlidir. Kuvvetin oluşabilmesi için kaslara ihtiyacımız vardır.

.
İsteyen Herkese Bir Silah! - 09 Eylül 2015

Değerli okurlarımın görüşlerinin ne olduğunu bilmiyorum ama isteyen herkesin bir silah sahibi olmasını teşvik etmeliyiz.

.
Atıcılık: Soluksuz Kalma Sanatı!.. - 06 Ağustos 2015

Yirmi Sekizinci Dünya Üniversiteler Yaz Spor Oyunlarına katılan Atıcılık Milli Takımımız altın madalya kazandı.

.
Atıcılık Sporu Nasıl Gelişir? - 02 Temmuz 2015

Bu koşullarda çok zor. Nedeni, bu sporun okullara ve Üniversitelere sokulmayışıdır.

DAHA FAZLA YAZI