.
Uğur Şen
Uğur Şen
Poligon Club ile artık atış yapmak daha keyifli! - 23 Nisan 2017

Nihayet İstanbul’un merkezi Mecidiyeköy’de yeni bir poligonumuz var artık. Poligon Club, 02 Nisan’da açılışını yaptı. Dergimizin editörü Cem Batırbaygil ile hem açılış öncesi hem de açılış günü ziyaret etmiştik. Ve fiziksel olarak poligonu beğenmiştim zaten. Ancak henüz hazırlıklar bitmediği için atış deneyimi yaşamamıştım. Açılışta iki hafta sonra tek başıma ve Prohunt fuarının açıldığı Perşembe günü ise bir arkadaşımla birlikte giderek atış deneyimi de yaşadım iki kez.

.
AVBİS, Avdan Soğuttun Beni! - 22 Mart 2017

Ben her türlü belgesi ve evrağı tam bir AVCI olarak merak ediyorum. Avbis acaba gerekli miydi? Geçekten gerekli ise istenilen sonuç alınabildi mi? Ya da benim gibi her türlü yasal zorunluluğu yerine getiren gerçek AVCILAR sistemin enayileri durumunda mıyız hala ?!!!

.
Darbuka değil bu Manduka ! - 12 Aralık 2016

Kuş avlarının hepsinde köpek çok önemli faktör. Aynı zamanda avcının da yoldaşıdır av köpekleri. Onlarsız av düşünülemez.

.
Tabanca ve Silah Sanayimiz - 12 Aralık 2016

Eğer takip ettiyseniz Mayıs’ın son haftası Pro Hunt İstanbul Av Silah ve Doğa Sporları Fuarı’nın 5. Si düzenlendi İstanbul’da. Editörümüz Cem Batırbaygil ve yazarlarımızdan Ali Türkşen ve Levent Bektaş ile birlikte gezdik fuarı.

.
Bir Av Sezonu Daha Bitti - 02 Mayıs 2016

Kazasız belasız bir av sezonunu daha kapattık hayırlısı ile. Ancak medya da takip ettiyseniz av kazaları haberlerini de okumuşsunuzdur. Çok üzücü olan da hayatlarını kaybedenlerin olmasıydı kimi av kazalarında.

.
Olacak Domuz Avı! - 30 Mart 2016

Geçen Cuma günü Akatlar MKM Kültür Merkezindeki Yaban Store’a uğramış birkaç malzeme eksiğimi tamamlamıştım.

.
Sabretmeyi Bileceksin! - 16 Şubat 2016

Ne demişler “Kırk gün taban eti, bir gün yaban eti”.

.
Av Dünyasından... Göz, Gez, Arpacık ! - 26 Ocak 2016

Yine Kırklareli’ndeyiz. Bıldırcın nedense havalardan mı nedir bu sene az. Bu kez 7-8 bıldırcın kaldırabildik. Ama 1 tane vurabildik. Şenol manki yıldızıydı bu hafta. Köpeğimiz Alis iyi çalıştı ve açıkçası kuş olunca o da ayrı bir coştu.