.
Serhat Kerman
Serhat Kerman
Tabancada Parmaklar Ve Kol İle Nişan Almak! - 20 Ekim 2016

Evet, işte yine geldik herkese ters gelecek bir konuya. Başlığı okuyan dergimiz takipçileri,“hoppala NİŞAN göz ile alınmıyor mu?, bu ne saçmalıktır” demesinler.

.
Nişan Gözü - 02 Mayıs 2016

Yaratıcı iki ayak vermiş ama biz bir tanesi ile şut çekeriz. İki tane el vermiş ama bir tanesi ile tabancayı tutar ve onun ile atış yaparız. İki tane gözümüz var ama bir tanesi nişan alabiliriz; diğeri sadece bakar, nişan alamaz. O zaman profesyonel eğitici test yaparak hangi gözünüz nişan gözü tespit etmeli ve daha sonra acaba bu gözü atıcı kullanabiliyor mu ona bakmalı. Eğer kullanamıyorsa bir aparat ile kırpılan göz kapatılmalı ve bu şekilde atış yapılmalı.

.
Kabze Kavrama Nişan İlişkisi - 04 Nisan 2016

Bir önceki sayımızda kabze kavrama tekniğini anlatmış ve eklemiştik; tabancayı kılıfından doğru kabze kavrayarak tutup çıkarmazsak ne doğru nişan alabiliriz ne de doğru tetik ezebiliriz diye. Bu sayımızda doğru kabze kavrama ile nasıl doğru nişan alınabileceği konuşalım.

.
Kabze Kavramak - 17 Şubat 2016

Hep fotoğraflarda görürüz iki eli ile tabancanın kabzesini sıkı sıkıya kavramış tabanca kullanıcıları. Vee biz bunları taklit ederiz. Doğru zannettiğimiz yanlışlardan birisidir bu. Bu şekilde sıkı sıkı kabzeye sarıldığımızda ne doğru nişan alabiliriz ne de doğru tetik düşürebiliriz. Yani sizin anlayacağınız isabet sağlamanın birinci adımı doğru kabze kavramaktan geçer.

.
Silah Bilgisinin Önemi! - 11 Ocak 2016

Silah bir savunma aracı olduğu kadar saldırı aracıdır da. Silahın canlılara zarar verme amaçlı kullanılan tehlikeli bir alet oluşu önemini daha da artırmaktadır. Çeşitli meslek sahiplerinin mesleği ile ilgili olarak bilgilerinin eksik ve yetersiz olması, ilk bakışta hoş görülebilir. Bu konulardaki tecrübe eksikliği zaman içersinde gecikmeli de olsa giderilebilir. Bu tecrübe eksikliğinden dolayı yapacakları hataları telafi etmeleri mümkün olabilir.

.
ATIŞ VE BÖBREKÜSTÜ BEZİ İLİŞKİSİ (HEYECAN) - 12 Kasım 2015

Atış hattına giren veya eline tabanca alan herkesin böbreküstü bezleri çalışmaya başlar ve bu çalışan böbreküstü bezleri adrenalin denen kimyasal maddeyi üreterek kana pompalar. Kanımızda adrenalin seviyesi yükseldiğinde aklımız tatile çıkar ki biz işte buna heyecan diyoruz.

.
TABANCA ATIŞ EĞİTMENİNİN MEZİYETLERİ NELER OLMALI? - 15 Ekim 2015

1- Atış eğitmeni beynimizin atışta nasıl çalıştığını çok iyi bilmelidir. Öyle ki beynimizin milyonlarca özelliğinden iki tanesi direkt atış ile ilgilidir. Bu özelliklerden biri unutmak, diğeri aynı anda bir tek şeyi düşünerek yapmaktır.

.
GÜNLÜK (BASİT) TABANCA BAKIMI - 5 NOKTA BAKIMI - 03 Ağustos 2015

60 Saniyede hayat kurtaracak silah bakımı.