Walther’den profesyonel fenerler!

Walther’den profesyonel fenerler!

Köklü Alman firması, ürünlerinin olabildiğince küçük boyutlarda en iyi ışıklandırmayı sağlamasını amaçlıyor. Devamlı gelişen LED teknolojisinden faydalanan yeni Carl Walther baş, kalem ve el fenerleri, savunma dahil tüm kullanıcı ihtiyaçları için tasarlanmış.

04 Aralık 2015 Yazı:Vladimir Çevik
Ürünler, 5 gram bile etmeyen NL10 anahtarlık fenerinden tutun da, şarj edilebilir 2200 lümen kuvvetinde dev XL 7000r el fenerine kadar seçenekler içeriyor. Bu ikisi arasında bir yerde de, 535 lümenlik Walther Pro PL80 cep feneri var, ve Amazon'da 69.90 avroya satılıyor.


Daha kuvvetli bir şey arıyorsanız, PL70r'ye göz atalım: şarj edilebilen bu cep feneri, oldukça parlak 935 lümenlik ışık yayıyor. İsteğe göre düşük maliyetli AAA standart veya şarj edilebilir ince piller ya da yüksek performanslı CR123 pilleri kullanılabiliyor. Özel “çoklu batarya sistemi” (multi-battery system – MBS) sayesinde, feneri satın almadan önce ne tür pil kullanacağınıza karar vermek zorunda değilsiniz, zira kullanım amaçlarına göre başka bir pile geçmek mümkün. Işık dağılımı, patent onayı beklemede olan bir lens ve yansıtıcı sistemi sayesinde tek elle odaklanabiliyor


Fenerin düğmesine bir kere basıldığında, ışık en güçlü seviyede yanıyor. İlerki üç saniye içerisinde bir daha basıldığında yüzde 40, yine basıldığında da en düşük ayar olan yüzde 10 seviyesiyle ışık yanıyor. Dördüncü kez basıldığında ışık kapanıyor. Belli bir güç seviyesinde üç saniyeden uzun süre bırakılıp düğmeye basıldığı takdirde, fener ayar değiştirmek yerine kapanıyor. İşiniz bittikten sonra ayardan ayara atlamaktan kurtulmak için birebir. Bu özelliğe da bir isim bulmuşlar: SCO yani “short cut-off”.

Bu güç oranlarının sırasını değiştirebilirsiniz, yani dilerseniz önce yüzde 10, sonra 40 en son da 100'e geçecek şekilde feneri ayarlayabilirsiniz. Böyle bir düzen belge ve haritalara bakmak gibi amaçlar için daha uygun olabilir. Fabrika ayarlarına dönmek için batarya kısmını açmak yeterli.

Walther PL70r ayrıca araba çakmağı veya USB ile şarj cihazı bir dünya aksesuarı da beraberinde getiriyor.


PL30 ve üzeri tüm Walther Pro modelleri “taktiksel savunma stroboskopu” (tactical defense strobe – TDS) ile donatılıyor. Kısa aralıklarla yanıp sönen kuvvetli ışık ile, olası saldırganları şaşırtıp araya mesafe koyacak süreyi kazanmak mümkün.

Stroboskopu devreye sokmak için, kapalı dahil herhangi bir modda iken fenerin düğmesine yarım saniye basılı tutmanız yeterli. Hızlı hareket etmeyi gerektiren durumlarda devreye girmesi gerektiğini göz önünde bulundurursak, oldukça faydalı bir özellik.


Eğer ürünlerin teknik özelliklerini başka imalatçılarınkiyle karşılaştırmak isterseniz, tüm Walther Pro performans verilerinin ANSI FL1 endüstri standartları altında belirlendiğini hatırlatalım. Bunlara uygun olarak, azami parlaklık seviyesi fener yakıldıktan hemen sonra değil de 30 saniye sonra ölçülüyor. Bir çok basit LED lambası o noktadan sonra parlaklıktan kaybetmeye başlıyor ve daha düşük lümen değerleri ortaya çıkıyor.

Menzil, yanma süresi ve düşüş darbesi dayanıklığığı ANSI standartlarınca belirleniyor.
WaltherWalther lightsWalther Pro PL80Walther NL10Walther PL70r
FACEBOOK İLE YORUM YAP
İLGİLİ HABERLER
Lasermax Manta-Ray Taktik Fene...Dünyaca ünlü taktik lazer firması Lasermax, Manta ....
Crimson Trace LinQ Taktiksel ...Crimson Trace taktiksel ürünleriyle silah severler....
SureFire P2X Fury: Mikroişlemc...SureFire firması popüler P2X Fury serisi fenerlere....
SureFire Teknolojiyi Yakından ...SureFire taktik fener sektöründeki popüler markala....
Dünyanın En Küçük Tabanca Fene...SureFire firmasının 2015 yılı içerisinde tanıttığı....
Dünyanın En Küçük Tabanca Fene...SureFire firmasının 2015 yılı içerisinde tanıttığı....