Vortex'in Yeni Göz Bebeği: Razor Hd Gen II 3-18X50MM

Vortex'in Yeni Göz Bebeği: Razor Hd Gen II 3-18X50MM

Uzun menzil atıcılarının en değerli aksesuarları tabi ki dürbünleridir. Amerikan dürbün ve nişangah üreticisi Vortex, Razor serisi dürbünlerinin yeni jenerasyonu olan GEN II serisinin ilk dürbününü uzun mesafe atıcılarının hizmetine sundu.

13 Temmuz 2016

Razor HD GEN II, 34mm’lik tek parça, uçak yapımında kullanılan 6061 alüminyum alaşımdan yapılmış ana tüpe sahip. Dış yüzeyi sert, anotlanmış bir kaplamaya sahip ve bu kaplamaya hafif bir parlaklık hissi verilerek dürbünün çok daha şık görünmesi sağlanmış. Geniş çaplı tüpü yatay ve düşey olarak 120 ve 69 moa retikül ayarlaması imkanı sağlıyor (sırası ile 35 ve 20 milradyan). Ayrıca 50mm’lik ön merceği sayesinde ışık toplama gücü de bir hayli yüksek.
Dürbün montaj için 34mm çaplı montaj yüzüklerine ihtiyaç duyuyor. Bu yüzükler yardımıyla her türlü Picatinny kızaklara monte edilebiliyor. Ayrıca dürbün esnasında dürbünün ön ve arka ayar seviyeleri arasında 5mm’lik bir boşluk bırakılmış. Vortex firması bu boşluğun daha rahat nişan almayı sağladığını ve dürbün ile göz arasındaki mesafe için bir esneklik payı olarak bırakıldığını belirtiyor.

Dürbünün teknik özelliklerine bir göz atacak olursak; 3-18x yakınlaştırma oranına ve 50mm objektif çapına sahip. 100 metreden 11.3m ve 1.8m aralığında görüş açısı sağlayabiliyor. Diğer Razor dürbünler gibi ayarlamalarını her tık başına  moa olacak şekilde yapıyor. Razor HD GEN II ayrıca 36.5cm toplam uzunluğa ve yüzükler hariç 1.3kg ağırlığa sahip.Vortex Razor HD GEN II, firmanın kendi internet sitesinde 2999$ fiyatla satışa sunulmakta.

Vortex'in Yeni Göz Bebeği: Razor Hd Gen II 3-18X50MM3-18X50MMRazor Hd Gen IIVortexVortex'in Yeni Göz Bebeği
FACEBOOK İLE YORUM YAP
İLGİLİ HABERLER
HARP'TEN TEKNOLOJİK TEHDİTLERE...Drone adı verilen uzaktan kontrollü araçlar ucuz m....
GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNDEKİ ZEKA: STEIN...Savaş alanında bir asker veya doğada bir avcı, her....
HI-LUX CMR8 1-8X26MM Taktik Dü...Hi-Lux firması Florida/Daytona’daki 2015 Big 3 Med....
Geissele Süper Hassas Dürbün M...Florida’da yapılan Big 3 Media etkinliğinin ikinci....
Trijicon’dan Accupoint Tüfek D....
Torrey Pines Logic Tpl T10 Mik...Gece avlananlar ve özel kuvvet askerleri gece oper....