VIRIDIAN REACTOR 5: PICATINNY’SİZ Tabancalar İçin Taktik Lazer Serisi

VIRIDIAN REACTOR 5: PICATINNY’SİZ Tabancalar İçin Taktik Lazer Serisi

Lazerler, Picatinny kızaklı ateşli silahlar için atışları çok kolaylaştıran faydalı aksesuarlardandır. Ancak bazı tabancalarda ve özellikle kompakt tabancalarda entegre Picatinny kızaklar bulunmamaktadır.

31 Ekim 2015 Yazı:Doğan Ayhan

Bu tarz tabancalara taktik lazer montesi sorununu çözmek amaçlı tetik korkuluğuna takılabilen lazerler üretilmiştir. Yazımızda Viridian firmasının bu tarz tabancalar için ürettiği taktik lazer serisini tanıtacağız.

 


Firmanın lazerlerinde özellikle yeşil lazerler kullanmaktadır. Bilindiği gibi yeşil lazer kırmızıya oranla daha güçlüdür ve gündüz bile kullanılabilen aksesuarlardır. Menzilleri de kırmızıya oranla daha fazladır. Reactor serisi lazerler 5mW yoğunluk ve 532nm güçleri ile gün ışığında 90 metre, gece ise 3.2 km ışık menzili sunmaktadırlar. Gün ışığında 90 metreden lazerin hedef üzerindeki ışığı kolaylıkla görülebilmektedir. 

Viridian Reactor 5 serisi lazerler kolayca silahların tetik korkuluğuna monte edilebilir. İki parçalı polimer kıskaçlar tetik korkuluğunun etrafını saracak şekilde namlunun alt kısmına sabitlenir. Lazer tetik korkuluğunun hemen önünde olduğu için açma/kapama işlemi de kolaylıkla yapılabilir.

 

Ağırlığı sadece 22 gr olan serinin pil ömrü ise 1/3N Lityum pillerle 1 saat.  Lazerlerin ayrıca sürekli ve yanıp sönen ritimli modları bulunmakta. 

Seri sadece bazı tabancalara uyumlu olarak üretilmiş: Ruger LCP/LC9/LC380, S&W MP Shield, Kahr Arms PM9/40/PM45, Springfield XDS, Glock G26/G42/G43 ve Sig Sauer P238/938. Viridian Reactor 5 serisi lazerler yabancı pazarlardan 150$ fiyatla satın alınabilir.

VIRIDIAN REACTOR 5Taktik lazer
FACEBOOK İLE YORUM YAP
İLGİLİ HABERLER
En Pratik Metal Nişangah: YHM ...Yankee Hill Machine Şirketi üstünde düz bir Picati....
Aimpoint Micro H2 Red-Dot Nişa...İlk defa 2015 yılında Almanya’daki IWA Outdoor Cla....
XS Sights 1911 Novak: V Şekill...XS Sights firması alışılagelmişin dışında ürettiği....
LASERLYTE LYTE RYDER CENTER MA...Dünyaca ünlü taktik lazer firması LaserLyte yine b....
AIMPOINT MICRO H-1 2 MOAMicro H-1 red dot 4 moa çapında geleneksel versiyo....
Elcan’dan Yeni Holografik Nişa...Kanadalı Optik üreticisi Elcan, Shot Show 2016’da ....