Trijicon’dan Yeni Küçük Dev: Minyatür Tüfek Nişangahı (MRO)

Trijicon’dan Yeni Küçük Dev: Minyatür Tüfek Nişangahı (MRO)

Geçtiğimiz günlerde Trijicon yeni ürettiği red dot MRO’yu duyurmuştu. Biz de sizin için MRO hakkında bir inceleme yazısı hazırladık.

01 Eylül 2015 Yazı:Doğan Ayhan
Trijicon firması MRO hakkında şunları belirtiyor: ”MRO geniş objektif merceği ve kısaltılmış optik uzunluğu sayesinde muharebe, meşru müdafaa, müsabaka ve her türlü avcılık faliyetlerinde, en zorlu koşullarda güvenle kullanılabilir. Ayrıca “tünel görüşü” veya tüp etkisi özelliğiyle de diğer red dot nişangahların önüne geçmekte.”

 


MRO’da 8 farklı parlaklık ayarı bulunuyor.  Bununla beraber gece görüş dürbünleriyle uyumlu olması ve hafif veya çok parlak açık hava koşullarında kullanılabilir olması onu türdeşleri arasında öne geçiren özellikler. Hepsinden önemlisi batarya ömrü söylediklerine göre beş yıl. Diğer özellikleri ise şöyle: 70 moa’lık toplam hareket ayarlaması, nişangah ayarı için özel bir araç gerektirmemesi ve iki taraflı kullanıma uygun parlaklık kontrolü.

 

MRO’nun paralaks ayarı bulunmuyor. Bu durum göz ile nişangah arasındaki mesafeyi uzun tutmaya yarayan özelliği ile birleşince her pozisyonda atıcıya hızlı ve isabetli nişan alma imkanı sunuyor. -51°C ile 70°C arasındaki sıcaklıklarda kullanılabilir olan MRO, 30 metre derinliğe kadar da su geçirmezlik garantisi veriyor. 7075-T6 alüminyum kaplaması ise MRO’yu aşınmaz ve kimyasal maddelere karşı dirençli hale getiriyor.


MRO’nun montajsız satış fiyatı 579$, montajlı satış fiyatı ise 629$ olarak belirtilmiş. Bu fiyatıyla çok benzer bir modeli olan Aimpoint Micro Red Dot’ın 200$ aşağısına iniyor. 2015’in yaz sezonunda satışa çıkan MRO’nun 2016 SHOT Show’da Las Vegas’ta silah severlerin karşısına çıkacağı Trijicon firması tarafından söyleniyor.
TrijiconMRONişangah
FACEBOOK İLE YORUM YAP
İLGİLİ HABERLER
En Pratik Metal Nişangah: YHM ...Yankee Hill Machine Şirketi üstünde düz bir Picati....
Aimpoint Micro H2 Red-Dot Nişa...İlk defa 2015 yılında Almanya’daki IWA Outdoor Cla....
XS Sights 1911 Novak: V Şekill...XS Sights firması alışılagelmişin dışında ürettiği....
LASERLYTE LYTE RYDER CENTER MA...Dünyaca ünlü taktik lazer firması LaserLyte yine b....
AIMPOINT MICRO H-1 2 MOAMicro H-1 red dot 4 moa çapında geleneksel versiyo....
Elcan’dan Yeni Holografik Nişa...Kanadalı Optik üreticisi Elcan, Shot Show 2016’da ....