Springfield’dan Mahşerin Beşlisi!

Springfield’dan Mahşerin Beşlisi!

Springfield Armory SHOT Show 2017’a 5 yeni tabanca ile ihtişamlı bir giriş yapan firmaların başında geliyor. Illinois merkezli silah şirketi Springfield Armory, Las Vegas'da SHOT Show 2017’de hayranlarının beğenisine sunduğu tabancaların başında, XD Mod.2 Servis Modeli .45 ACP fişekli, 1911 TRP Operatif Taktik Gri, EMP Hafif Siklet Şampiyon ve EMP tam siyahtan oluşan 5’li bir seri.

21 Mart 2017 Yazı:Abdullah Türkan
Springfield Armory SAINT şirketi, AR-15 pazarına yeni girmesine rağmen AR-15'in ne olacağını yeniden tanımlayacak gibi duruyor.XD Mod.2 Taktik
2016 yılında piyasaya sürülen 12.5 cm’lik namlulu tabancasına .45 ACP fişek getiriyor. Yeni silah şarjörü 13+1’lik .45 ACP fişekleri standart 9 mm gibi paketliyor. XD Mod.2 Taktik özelliklerine bakacak olursak fiber optik arpacık, düşük profilli muharebe gezi ve el kundağının maksimum ergonomide olması için tasarlanmış eklentiler. Kısacası opertaif anlamda nerdeyse her özelliği bünyesinde barındırıyor. Evde, atış yarışmalarında veya kolluk kuvvetlerinin elinde olması hiç fark etmeden XD Mod.2 Taktik; geniş kalibreli bir tabancaya, yüksek kapsasite kontrollü bir taktik tabancasının konforunu getirmesi en temel özelliklerindendir.
 


Yeni XD Mod.2 Servis Modeli
13+1’lik .45 ACP fişekleri  ince ve çift elli kullanıma uygun bir tabancaya yerleştiriyor. 10 cm’lik namlu ve standart boyutlu gövdesi ile bu varyasyon; rekabet, rekreasyon, ev savunma ve gizli taşıma gibi çeşitli alanlarda kullanım için mükemmel bir modeldir. Ergonomik tasarımı, atış esnasında kullanıcının .45 ACP’yi kolay bir şekilde kontrol edebilmesini sağlamaktadır. XD Mod.2 Hizmet Modeli, beklenilen tüm mekanizma standartlarına fazlasıyla sahiptir: Çekiçle dövülmüş karbon çeliği melonit namlu, dövme çelik Melonit sürgü, fiber optik arpacık, alçak profil gez ve çift icra yayı mili. Bunların hepsi sadece 18,5 cm’lik toplam uzunluğa ve 14,6 cm yüksekliğe sığdırılabilmiştir. Sadece 3.09 cm’lik genişliğe double şekilde .45’liklerin de sığdığını hesaba katarsak başlı başına bir tez konusu demek çok da abartılı kaçmaz.


 
1911 TRP Operatörü Taktik Gri
Orijinal TRP tabancası, üst düzey özel müşteriler için 1911'lere yönelik tüketici dostu bir alternatif olarak tasarlandı. FBI Kontakt tabancası model alınarak üretilen tabanca, bir silah üretiminin ne demek olduğunu yeniden tanımlarcasına üzerinde harika bir işçilik çıkarılmış. TRP Operatörü Taktik Gri, dövme çelik siyah Armory Kote sürgü ile eşleşen zevkli ve son derece dayanıklı gri Armory Kote gövde kaplaması içerir. Yeni model ayrıca lazer veya ışık optiklerin tutturulması için bir aksesuar ray ve ayarlanabilir, düşük profilli bir gez de bulunur.
 


EMP Hafif Siklet Şampiyon
Yeni gizli taşıma kemeri ile EMP Hafif Siklet Şampiyonu, EMP ailesine yeni, daha da kolay bir gizlenme getiriyor. En şık ve kolay çekilebilir gizli taşınan tabanca ününü kazandığı için, piyasaya yeni gizli taşınabilir varyasyonlar sürmek Springfield için mantıklı bir hamle oldu. Ele daha rahat oturacak ve el kundağı eğrisinin neden olduğu kabartı çıkıntısını ortadan kaldırarak daha kolay gizleyecek şekilde kesik kesimdir. Orijinal model EMP'de olduğu gibi, yeni model fırçalanmış paslanmaz çelik bir sürgü ile eşleşen sert kaplama eloksallı (anodize edilmiş) gövdeye sahiptir. Bir fiber optik arpacık, düşük profilli gez ve G10 kabze sayesinde performansta sınırları zorlayan bu silaha uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. 
 


EMP All Black
İyi görünümlerin de gizli olabileceğini kanıtlarcasına kendine ön sıralarda yer bulan tabancalar arasında EMP All Black. Eski ve yeni arasında bir modernizasyona sahip bir model olmayı başaran bu tabanca 9 mm’lik 7.5 cm namlu, siyah sert kaplama eloksallı (anodize edilmiş) gövde ve siyah Armory Kote sürgüsü ile orijinal olarak adlandırabileceğimiz neviden bir silahtır. Çekici ve dayanıklı Cocobolo ahşap kazesi, fiber optik arpacık ve düşük profilli muharebe gez optiği tabancayı tamamlıyor. Her EMP All Black, üç adet 9 fişeklik çelik şarjör ile gönderilir.
 
XD® MOD.2® 5″ TACTICAL MODEL 9MM Özellikler:
Kalibre: 9 mm                        
Ağırlık: 822.1 gram (boş şarjör)
Yükseklik: 13.97 cm            
Gövde: Siyah Polimer
Toplam Uzunluk: 21.02 cm    
Kabze Genişliği: 3.048 cm
Namlu: Çekiçle dövülmüş, karbon demir, melonit
Sürgü: Dövülmüş paslanmaz çelik veya melonit karbon demir
Nişangahlar: 3 demir dot w nişangah, fiber optik arpacık ve beyaz dot gez
 
XD® MOD.2® 4″ SERVICE MODEL 9MM Özellikler:
Kalibre: 9 mm                        
Ağırlık:779.6 gram
Yükseklik: 13.97 cm            
Sürgü: Dövülmüş çelik, molonit cila
Toplam Uzunluk: 18.542 cm  
Kabze Genişliği:3.048 cm
Nişangahlar: Fiber optik arpacık ve düşük profil muhabere gezi
Gövde:Siyah polimer
Namlu: Çekiçle dövülmüş, demir, melonit
 
EMP All Black Özellikler:
Kalibre: 9mm                         
Ağırlık: 765.4 gram    
Yükseklik:12.5 cm                
Toplam Uzunluk: 16.764 cm
Optikler: Düşük profil muhabere 3’lü tritium dot
Sürgü: Dövülmüş paslanmaz çelik, parlak cila kaplama
Gövde: Dövülmüş alüminyum alaşım, sertleştirilmiş siyah eloksallı (anodize)
 
Springfield ArmoryAbdullah TürkanXD Mod.21911 TRPEMP All BlackXD® MOD.2® 4″XD® MOD.2® 5″ TACTICALEMP
FACEBOOK İLE YORUM YAP
İLGİLİ HABERLER
Sig Sauer'den Yeni Bir Model: ... Sig 2014 yılında iğne mekanizmalı ilk tabancası P....
Ruger'dan kompakt Amerikan!Ruger Amerikan'ın Eylül ayındaki zirvesinde, Ruger....
Beretta PX4 Compact Carry ile ...Sınırlı üretim yapan bu Beretta varyantı geçen yıl....
Hafif Sınıfın En İyisi Yenilen...Ruger'ın en popüler tabancasının bu güncellenmiş v....
Sessiz Ninja: Maxim 9SilencerCo firması ateşli silahlar dünyasında bir ....
Amerikan Ordusu Sig Sauer P320...Amerikan Ordusu Soğuk Savaş dönemi sonrasında geli....