Savaş Alanlarının Yeni Ucubesi: REAPER

Savaş Alanlarının Yeni Ucubesi: REAPER

Avustralya ordusu bu hafta resmi Facebook sayfasından yaptığı duyuru ile üzerinde çalışmakta oldukları Reaper isimli yeni silahını tüm dünyaya tanıttı.

19 Mayıs 2016 Yazı:Beheşti Şükrü Akbaba
Avustralya Ordusu kendi içinde yaptığı değerlendirme çalışmasında askerlerin makinalı tüfeklerle ayakta atış yaptıklarında silahın ağırlığından dolayı çok zorlandıklarını ve isabetlilik yönünden de berbat sonuçlar elde ettiklerini fark etti. Bu durumun düzeltilmesi için Ar-Ge çalışmalarına yönelen ordu yetkilileri askerlerin makinalı silahları daha rahat taşımasına yardımcı olacak Reaper (Orak) sistemini geliştirdiler.


Bu sistem atıcının sırtına tıpkı bir sırt çantası gibi sabitlenen ve uç kısmı silahın bağlanmasına el verecek şekilde bir eğim yapan oldukça basit bir mekanizmadan oluşmakta. Bu sistem aracılığıyla silahın yükü atıcının kolları yerine sırtına ve omuzlarına yüklenmiş oluyor. Böylece ağır sılahlar taşıyan askerler atış sırasında daha az fizilsel efor harcıyorlar. Reaper üzerine yapılan deneylerde askerlerin daha isabetli atışlar yapabildiği gözlemlenmiş durumda.


Reaper’i ordu envanterine katmayı düşündüklerini belirten Avustralyalı yetkililer önümüzdeki 6 ay içinde bu sistemin aktif bir şekilde çalışmakta olan piyade taburlarında denenmeye başlayacağını belirttiler.
ReaperAvustralya OrdusuMakinalı TüfekTam otomatik tüfek
FACEBOOK İLE YORUM YAP
İLGİLİ HABERLER
Meksikalı Turkuaz Yılan: FX-05...Meksika Askeri Sanayi Müdürlüğü (DGIM) tarafından ....
TAARRUZ TÜFEKLERİ ÖNCÜLERİNDEN...1900 yılında İtalya’da üretimine başlanmış olan Ce....
FightLite'ın Yüzü: MXRAres Defense Şirketi özel bir yenilenme sürecine g....
Caracal'dan Güncelleme: CAR816...Caracal Şirketi tabancalarında yaşanan emniyet pro....
Heckler & Koch’dan Yeni Tüfek ...Alman silah üreticisi HK yeni tasarlamış olduğu tü....
AR-15’i Zirveye Çıkaran Prensi...Hepimizin çok yakinen tanıdığı gerek filmlerde ger....