Oyun Başlıyor!

Oyun Başlıyor!

Sizin için seçtiğimiz senaryolarla yeni maceralara hazır olun! Hepimizin artık bildiği gibi airsoft, gerek senaryoları gerekse Mil-Sim (Military Simulation - Askeri Canlandırma) öğeleriyle oyuncuların sadece replikalarla birbirini vurduğu basit bir oyun değil. Airsoft'un stratejik yönünü ortaya çıkartacak ve yeni deneyimlerle oyunlardan alacağınız zevki arttıracak senaryolardan bahsedeceğimiz yazının ilk bölümü sizlerle.

03 Nisan 2017 Yazı:Emre Kent

Takım Savaşı
En yaygın oynanan airsoft oyunu olan takım savaşında en az iki takım bulunur. Bu takımların amacı diğer takım ya da takımları ortadan kaldırmaktır. Eğer oyuncu sayısı çok fazla ya da oyun alanı çok büyükse süre sınırı koyularak süre sonunda en fazla oyuncusu olan takım galip sayılarak oyun bitirilebilir.


Oyuncular bu tip oyunlarda genelde sayılarına güvenseler de kötü bir strateji yüzünden oyunu kendilerinden çok daha az sayıdaki bir gruba karşı kaybedebileceklerini unutmamalılar.

 
Tim Savaşı
4-5 kişilik oyunculardan oluşan bir çok timin bulunduğu senaryoda amaç tek kalan tim olmaktır.
Timler, küçük grupların hızlı hareket ve organize olma avantajını kullanarak diğer takımlara karşı vur-kaç tipi ya da büyük baskınlara kadar bir çok farklı tipte saldırıda bulunabilirler.


Oyuncular arası iletişim kritik önem taşır!


Yalnız Savaşçı
Bu senaryoda bütün oyuncular bireysel oynar. Oyuncular diğer oyuncuları oyundan eleyerek oyunu kazanmaya çalışır. Küçük oyuncu gruplarının tercihi olduğu gibi büyük gruplarla da oynanabilir. Yine süre sınırlaması koyularak oyun bitirilebilir.
Oyuncuların şanslarının neredeyse eşit olduğu çok stresli bir oyun. Bir tarafta sessiz ve beklemeyi seven, diğer tarafta hızlı ve agresif! Siz hangisini tercih ederdiniz?


Bayrak Kapma
Bu senaryonun iki farklı türü mevcut, tek bayrak ve çift bayrak. Tek bayraktaki amaç, oyun alanının ortasında bulunan bayrağı takımlardan biri aldıktan sonra kendi üssüne götürmesidir. Çift bayrak ise takımların kendi üslerinde bulunan bayrağın diğer takım tarafından alınıp üslerine götürülmesiyle son bulur.
Takım oyunu, hız ve stratejinin harmanı bu oyunda bayrağınızı korumayı unutmayın!


Kontrol Noktası
Takımların görevi, önceden belirlenmiş olan denetim noktalarının tümüne kendi bayraklarını dikerek oyun alanında tam hakimiyeti sağlamak. Her kontrol noktasına takımları temsil edecek bayrakları koyarak önceden hazırlık yapmanız oyun sırasında kazandığınız ya da kaybettiğiniz kontrol noktalarını görmenizde size kolaylık sağlayacaktır.


Hem saldırı hem de savunma stratejilerinin eşit öneme sahip olduğu bu senaryoda savunmada yapılacak bir hatanın oyunun seyrini değiştirebileceği asla unutulmamalı. Rakibinizden bir adım önde olabilmek için onun gibi düşünmelisiniz.

Sıhhiye/Doktor
İstenilen her senaryoya eklenebileceği gibi genelde takım ve tim savaşlarıyla birleştirilebilen bu senaryoda her takım/timde bir adet doktor bulunur. Vurulan oyuncu olduğu yerde yatar/oturur ve replikasını bırakıp doktorun gelmesini bekler. Doktor gelip oyuncunun koluna bir işaret (bandana, kol bantı vb.) bağlar böylece o oyuncunun "diriltildiği" anlaşılır. Oyun öncesinde her oyuncunun kaç kez oyuna dönebileceği kararlaştırılır.


Doktoru korumak kritik öneme sahip. Unutmayın, doktor size yardım edebilir ama siz doktora edemezsiniz.

Tepenin Hakimi
Etrafı açık, biraz yüksekte, korunaklı bir alanda cephanesi az olan bir grup kendilerini savunurken oyuncuların kalanı o bölgeyi almaya çalışır.


İyi bir savunma planıyla cephane konusundaki dezavantajınızı hissetmeden oyunu kazanmanız mümkün. Grup içi iletişimin ve iyi nişancılığın önemini anlayacaksınız.


V.I.P./Başkan Koruma
Seçilen bir oyuncu replikasız bir şekilde korunan kişi olur. Bu oyuncuyu koruyan 4-6 kişilik ekibin amacı bu oyuncuyu oyun alanında belirlenen A noktasından B noktasına götürmektir. Oyun öncesi hazırlanmaları için sayıca çok fazla olan düşmana zaman verilir. Bu takımın görevi ise korunan kişiyi kendi üslerine götürmek. V.I.P/Başkan vurulduğunda iki takım da kaybetmiş sayılır.


Her iki takımın da çok dikkatli olmasını gerektiren bu senaryoda hedef seçiminin ve saldırı/savunma stratejilerinin önemi ortaya çıkacak.


AirsoftEmre KentAirsoft oyunlarıTakım oyunları
FACEBOOK İLE YORUM YAP
İLGİLİ HABERLER
POLİGONCLUB İstanbul Nihayet M...ISSF standartlarında yapılan Poligon Club, Mart ay....
Atıcılık ve Nöroloji İlişkisi ...Atıcılık ve Nöroloji ilişkisini ele aldığımız yazı....
Atıcılık ve Nöroloji İlişkisi ...Atıcılık üzerinde yapılan araştırmalarda fiziksel ....
Adrenalin Ve Bolca Silahın Bu...ABD’nin şu anda en hızla yükselen atış sporlarında....
Atıcılık ve Avcılıkta Seçim He...Başkan Mehmet Bülent Torpil'in beklenmeyen vefatı ....
Atıcılık ve Avcılık Federasyon...Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı Mehmet Bül....