Korsanların En Dayanıklı Düşmanı: BR4 Trident

Korsanların En Dayanıklı Düşmanı: BR4 Trident

Battle Rifle Şirketi ‘BR4 Trident’i ilk olarak 2015 yılında NASGW fuarında tanıtmıştı. Tasarım sürecinin başlamasının ardından silah severlerin satışa sunulmasını heyecenla beklediği bu silahın en büyük özelliği deniz güvenliği birimleri için özel olarak üretilmiş olan ilk silah olması!

23 Kasım 2016 Yazı: Beheşti Şükrü AKBABA

‘Maritime Security’ yada ‘MARSEC’ olarak bilinen deniz güvenliği çalışmaları; genel olarak yarı militer özel şirketler tarafından yürütülen ve küreselleşen korsanlık faliyetleri sebebiyle her geçen gün önem kazanan zorlu bir meslek. Bu mesleğin zorlu bir uğraş olmasının en önemli sebeplerinden birisi; yapılan işin sürekli olarak nemli ortamlarda icra edilmesi olarak biliniyor. Nemli ortam koşulları metal malzemeleri korozyon karşısında savunmasız bıraktığı için deniz güvenliği personeli ile birlikte bu personelin teçhizatı da doğrudan etkilenmekte. Nem sebebiyle oluşan paslanmalarla silahların kullanım ömürleri normal ortam şartlarına kıyasla oldukça kısa olmakta.
Bu durumun farkına varan Battle Rifle Şirketi de denizciler için özel olarak geliştirdiği BR4 Trident’i tasarlarken silahın güvenilirliğini ve kullanım ömrünü maksimuma çıkarmayı hedeflemiş. Şirket yetkilisi Noah MAUDALİN ürettikleri bu yeni ürünü tanıtırken ‘Tüm tasarım çalışması boyunca birinci amacımız mekanizma içinde demir içerikli metalin başka bir metale temasını en aza indirmekti’ diye özetliyor. Bu sayede nano teknoloji ürünü nem engelleyici bir boya ile tamemen kaplanmış olan bu tüfekte aşınma sonrası paslanma oluşumunun önüne geçilmiş oluyor.
11.5 ve 16 inch’lik iki ayrı namlu seçeneği bulunan BR4 Trident’in namluları 416S paslanmaz çelikten imal edilmiş ve 1:7 oranlı yiv-set içermekte. Yayları ve emniyet mandalı da paslanmaz çelikten üretilmiş olan BR4 Trident’in sürgü taşıyı grubu ise özel olarak bor alaşımlı nikelden üretimiş.br4 tridenttridentnasgw fuarıbr4
FACEBOOK İLE YORUM YAP
İLGİLİ HABERLER
Meksikalı Turkuaz Yılan: FX-05...Meksika Askeri Sanayi Müdürlüğü (DGIM) tarafından ....
TAARRUZ TÜFEKLERİ ÖNCÜLERİNDEN...1900 yılında İtalya’da üretimine başlanmış olan Ce....
FightLite'ın Yüzü: MXRAres Defense Şirketi özel bir yenilenme sürecine g....
Caracal'dan Güncelleme: CAR816...Caracal Şirketi tabancalarında yaşanan emniyet pro....
Heckler & Koch’dan Yeni Tüfek ...Alman silah üreticisi HK yeni tasarlamış olduğu tü....
AR-15’i Zirveye Çıkaran Prensi...Hepimizin çok yakinen tanıdığı gerek filmlerde ger....