Honor Defence “Honor Guard” Gizli Taşınabilir Tabanca

Honor Defence “Honor Guard” Gizli Taşınabilir Tabanca

16 Şubat 2016 Yazı:Doğan Ayhan

9 mm gizli taşınabilir tabanca pazarı giderek daha da büyümeye başladı. Firmalar performans serilerinin yanında ek olarak gizli iğne ateşlemeli, gizlenebilirliği yüksek tabancalar da üretmeye önem vermekte. Silah alıcılarının çoğunun da savunma amaçlı ve çantada veya cepte dikkat çekmeden kolaylıkla taşınabilir tabancalar satın aldığını göz önünde bulundurursak bu tarz tabanca üretiminin gayet mantıklı bir hamle olduğunu görürürüz. Ürünümüz de ABD merkezli Honor Defence firmasının “Honor Guard” gizli iğne ateşlemeli gizlenebilir tabancası.

Honor Defence tabancayı ilk olarak Ekim ayındaki NASGW (Ulusal Avcılık Ürünleri Toptancıları Birliği) fuarında gösterişe sundu. İlk olarak 3 farklı model üretilen tabancaya iki uzun sürgülü modelin de önümüzdeki aylarda ekleneceği firma tarafından belirtilenler arasında. Frma ayrıca yeni 3D yazıcı teknolojisi ile üretime başladığını da açıkladı. Böylece çok daha hızlı ve yüksek ve sabit kaliteli ürünler üretebilme imkanı sağlanıyor. Tabancanın belirtilen özelliklerine bir göz atacak olursak; özel yapım yüksek basınçlı mermiler kullanabilen tasarım göze çarpıyor. 3.17 kg tetik ağırlığı ve kısa tetik uzunluğuyla ikinci atışa çabucak geçebilme ve daha rahat silah kontrolü amaçlanmış.

Çift taraflı kullanıma uygun sürgü tutucu mandal ve şarjör tutma kilidi solak kullanıcılar için büyük kolaylık sağlamakta. Emniyet kilidi ise her modelde çift taraflı yerleştirilmemiş, bazı modellerde çift bazısında tek taraflı bulunuyor. Paslanmaz çelik gövde ile güçlendirilen tabanca, özel dokulu kabzası sayesinde her pozisyonda iyi atışlar sunuyor. Ayrıca kabzanın arka kısmına takılıp çıkarılabilen yastıklarla en rahat tutuş şekli kullanıcıya göre ayarlanabiliyor. Honor Guard, Kasım ayından itibaren 499$ fiyatla pazara sunuldu. Firma ve ürünler hakkında detaylı bilgi firmanın resmi internet sitesinden edinilebilir.

Honor DefenceHonor GuardGizli Taşınabilir
FACEBOOK İLE YORUM YAP
İLGİLİ HABERLER
Tüfek Atölyesinden 1911 Fabri...John Browning’in 1911 tabancası, elin doğal uzantı....
Kimber Browing’e Karşı! Yapılan testlerde, her iki tabancanın da iyi işled....
KAHR TUNGSTEN SERİSİ İLE GİZLİ...Kişisel silahlanmanın en önemli sebeplerinden biri....
Kinetic Concealmant Mini Takti...Tabanca dünyasındaki yeni trend gizli taşınabilir,....
HK P30 SK: Heckler & Koch’un ...Heckler&Koch firması popüler P30 serisi 9mm tabanc....
Smith & Wesson Performance Cen....