HK P30 SK: Heckler & Koch’un  Yeni  Kompakt Tabancası

HK P30 SK: Heckler & Koch’un Yeni Kompakt Tabancası

Heckler&Koch firması popüler P30 serisi 9mm tabancalarına yeni bir küçük kardeş ekledi: P30SK (“SubKompact”). 2015’in ikinci çeyreğinde tanıtımını yaptığı P30SK’nın satışına 2015 ortalarından itibaren başlandı.

12 Temmuz 2016

HK tabancalarının arasında en küçük üyelerden biri olan yeni P30SK’nın toplam uzunluğu 16.5cm’den az olması sebebiyle gizlenebilir tabancalar kategorisinde kolaylıkla yerini alabiliyor. Bu küçük boyuna rağmen kapasitesi boyundan büyük: Tam 11 adet 9x19mm mermi alabiliyor. Şarjör kapasitesi sayesinde gizlenebilir tabanca klasmanında çoğu rakibinin önüne geçeceğini söyleyebiliriz.“Atıcılar P30 serisi tabacaları çok sevdi. Sadece paketten çıktığı haliyle bile inanılmaz dayanıklılığı, mükemmel isabetliliği ve kişiye göre ayarlanabilir kabza özellikleri bu sevgiyi yaratan unsurlar. Üstelik bunun yanı sıra atıcı kendi zevkine göre istediği şekilde modifiye edebiliyor.” diyen HK-USA genel müdürü Michael Holley sözlerine şöyle devam ediyor: “P30SK ile bütün bu özelliklere daha küçük bir boyutta ve boyuta oranla daha düşük bir fiyatla sahip olabilirsiniz.” ,

Kişiye göre ayarlanabilir kabza seçeneklerinin yanı sıra P30SK’yı kullanışlı kılan bir diğer özellik üzerindeki bütün manivela ve düğmelerin çift taraflı kullanıma uygun bir şekilde tasarlanması. Sürgü tutucu pimi, şarjör çıkarma düğmesi ve silah üzerindeki manuel kilit manivelası silahın her iki tarafında da bulunmakta. Ayrıca silahın namlusunun alt kısmında bulunan kısaltılmış Picatinny ray sayesinde silaha taktik fener, lazer ve diğer birçok aksesuar da monte edilebiliyor.Çoğu benzeri tabanca gibi P30SK da birkaç değişik mekanizmalı modelleriyle satışa çıkıyor. Sadece çift hareketli (Double-Action Only – DAO) 2.44kg tetik ağırlığına sahip model, geleneksel çift hareketli-tek hareketli (DA/SA) model ve çift taraflı manuel emniyete sahip çift hareketli/ tek hareketli model olmak üzere üç farklı versiyon ile kullanıcıya sunuluyor.Yeni HK P30SK, Haziran 2015’ten itibaren 719$’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Silah hakkında daha fazla bilgi için firmanın internet sitesini ziyeret edebilir, farklı versiyonların fiyatlarını siteden öğrenebilirsiniz.

HK P30 SK: Heckler & Koch’un Yeni Kompakt TabancasıKompakt TabancaHK P30 SK:Heckler
FACEBOOK İLE YORUM YAP
İLGİLİ HABERLER
Tüfek Atölyesinden 1911 Fabri...John Browning’in 1911 tabancası, elin doğal uzantı....
Kimber Browing’e Karşı! Yapılan testlerde, her iki tabancanın da iyi işled....
KAHR TUNGSTEN SERİSİ İLE GİZLİ...Kişisel silahlanmanın en önemli sebeplerinden biri....
Kinetic Concealmant Mini Takti...Tabanca dünyasındaki yeni trend gizli taşınabilir,....
Smith & Wesson Performance Cen....
Polimer Kabze Yeni Ruger.