Heckler & Koch Firmasının Yeni .40 Kalibrelik Tabancası: H&K VP40

Heckler & Koch Firmasının Yeni .40 Kalibrelik Tabancası: H&K VP40

Heckler&Koch, silahları arasına yeni .40 kalibrelik gizli iğne mekanizmalı tabancasını eklediğini duyurdu. Yeni tabanca geçtiğimiz yıl çıkan VP9’un yolundan gitmekte.

20 Ocak 2016 Yazı:Doğan Ayhan

VP9 yabancı piyasaların birçoğunda yılın silahı olarak seçilmişti. “Bir yıl önce 9mm VP9 ile başlattığımız VP serisi silahlara .40 kalibrelik modelimizi eklediğimiz için çok mutluyuz” sözlerini HK-USA müdür yardımcısı Michael Holley VP40 için söylüyor. Holley sözlerine şöyle devam ediyor: “Geçen yıl VP9 piyasalarda adeta fırtına etkisi yaratmıştı. VP40’ın böyle bir etkiyi daha çıkmadan başlattığını söyleyebiliriz. Sivil atıcılar ve silahlı kuvvetler için HK kalitesini biraz daha fazla güçle birlikte sunuyoruz.”


VP9 ile VP40 aslında neredeyse aynı. Temel farklılık kalibreleri. VP9 gibi VP40 da binlerce farklı mermi ateşlenerek test edilmiş, ayrıca yine benzer olarak hassas tetik ve değiştirilebilir kabza özellikleri bulunmakta. Sürgü VP9’a oranla biraz daha kolay çekilebilir hale getirilmiş. Silah sökümü de yine VP9 gibi basit ve kolay. VP40 ayrıca NATO’nun da su, toz, nem ve kum testlerinden başarıyla geçerek her ortamda rahatlıkla çalışabildiğini göstermiştir. Polimer gövdeli ve gizli iğne sistemine sahip silah, poligonal namlu bulunduruyor. Bütün kontrolleri çift taraflı kullanıma uygun tasarlanmış. Silah 18.6 cm uzunluğa ve 13 cm yüksekliğe sahip. 13 adet .40 S&W şarjör kapasitesine sahip VP40’ın boş ağırlığı ise yaklaşık 820 gram. Silah H&K bayilerinden garantili olarak 719$ fiyatla satın alınabilir.

Heckler & KochH&K VP40VP9.40 kalibrelikgizli iğne
FACEBOOK İLE YORUM YAP
İLGİLİ HABERLER
Tüfek Atölyesinden 1911 Fabri...John Browning’in 1911 tabancası, elin doğal uzantı....
Kimber Browing’e Karşı! Yapılan testlerde, her iki tabancanın da iyi işled....
KAHR TUNGSTEN SERİSİ İLE GİZLİ...Kişisel silahlanmanın en önemli sebeplerinden biri....
Kinetic Concealmant Mini Takti...Tabanca dünyasındaki yeni trend gizli taşınabilir,....
HK P30 SK: Heckler & Koch’un ...Heckler&Koch firması popüler P30 serisi 9mm tabanc....
Smith & Wesson Performance Cen....