HARP'TEN TEKNOLOJİK TEHDİTLERE TEKNOLOJİK ÇÖZÜM: DRONE KILLER

HARP'TEN TEKNOLOJİK TEHDİTLERE TEKNOLOJİK ÇÖZÜM: DRONE KILLER

Drone adı verilen uzaktan kontrollü araçlar ucuz maliyeti sebebiyle son zamanlarda yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Sadece silahlı kuvvetlerde değil vatandaşların çoğunda dahi üzerine kamera monte edilmiş mini drone’lar bulunmakta. Ancak masumane kullanılışının yanı sıra oldukça tehlikeli ve özel hayatlara müdahale edebilecek şekilde kullanılmaları da mümkün.

18 Eylül 2016 Yazı:Doğan AYHAN
Bu konuda kafa yoran HARP mühendisleri drone’ları havada imha edebilecekleri Drone Killer’ı yaratmışlar. Bu arada HARP firmasının bir Türk firması, mühendislerinin de Türk mühendisleri olduklarını belirtelim.


Drone’ların küçük boyutları sayesinde havada ateşli silahlarla vurulmaları oldukça zor. Ayrıca ateşli silahların meskun mahalde kullanımı da birçok sıkıntı yaratabiliyor. Drone Killer ise barut veya kurşun kullanmıyor. Onun mühimmatı elektromanyetik dalgalar. Drone Killer ön kısmındaki anten sayesinde dürbünle baktığınız alana elektromanyetik dalgalar gönderiyor. Elektromanyetik dalgalara maruz kalan drone’ların komuta paneli ile ilişkisi kesiliyor. Bir kere Drone Killer’a yakalanan drone’lar tetikten parmak çekilmedikçe kontrolcü tarafından kontrol edilemiyor. Hızlı, sessiz ve tehlikesiz bir şekilde tehdit oluşturan drone etkisiz hale getirilebiliyor.


Drone Killer 2.2kg ağırlığa ve 4x20mm dürbüne sahip. 1km menzile kadar drone’ları etkisiz hale getirebiliyor. 20 watt güç çıkışı ve 2.4 Ghz frekansa sahip silah gücünü Li-on bataryadan alıyor. Mikroişlemci kontrollü yönetim birimi, titreşim uyarısı, süper odaklanmış anten ve ergonomik kabzaya sahip Drone Killer 240.000 atış garantisi sunuyor. Drone Killer sadece Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından kullanılabiliyor. Bu son teknoloji savunma ürünü ile ilgili daha detaylı bilgilere ulaşmak için HARP firmasının www.harparge.com web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
DürbünDrone Killer
FACEBOOK İLE YORUM YAP
İLGİLİ HABERLER
GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNDEKİ ZEKA: STEIN...Savaş alanında bir asker veya doğada bir avcı, her....
Vortex'in Yeni Göz Bebeği: Raz...Uzun menzil atıcılarının en değerli aksesuarları t....
HI-LUX CMR8 1-8X26MM Taktik Dü...Hi-Lux firması Florida/Daytona’daki 2015 Big 3 Med....
Geissele Süper Hassas Dürbün M...Florida’da yapılan Big 3 Media etkinliğinin ikinci....
Trijicon’dan Accupoint Tüfek D....
Torrey Pines Logic Tpl T10 Mik...Gece avlananlar ve özel kuvvet askerleri gece oper....