GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNDEKİ ZEKA: STEINER INTELLIGENT COMBAT SIGHT

GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNDEKİ ZEKA: STEINER INTELLIGENT COMBAT SIGHT

Savaş alanında bir asker veya doğada bir avcı, her ikisinin de temel ihtiyaçları isabetlilik ve hassasiyettir. Bunu sağlamanın püf noktası da iyi bir dürbün seçimidir. Tüfeği omzunuza yasladığınızda dünyaya açılan pencereleriniz olan dürbünlerinizin daha zeki olmasına ne dersiniz? Steiner firması bu amaçla kolları sıvamış ve ortaya yeni İntelligent Combat Sight (İCS)’ı çıkarmış.

07 Eylül 2016 Yazı:Doğan AYHAN
İCS; bir lazer mesafeölçer, bir balistik hesaplayıcı ve 6x40mm dürbün kombinasyonundan oluşan bir optik görüş sistemidir. Kısaca anlatmak gerekirse, hedef 800 metreden daha yakın menzile girdiğinde dürbün otomatik olarak mesafeyi hesaplar ve o mesafedeki mermi düşüşünü hesaplayarak atışınızı hangi noktaya yapmanız gerektiğini kırmızı bir nokta ile belirtir. Bu ayarlamayı yaparken kullandığınız mühimmatın enerjisini, hedefle aranızdaki açı ve mesafe farklarını hesaba katar.


Dürbünün dış özelliklerine göz atacak olursak; standart Picatinny kızaklar ile kolay montaj imkanına sahiptir. Bunun yanı sıra dürbünün üst kısmında entegre halde bulunan Picatinny sayesinde yakın mesafe atışlarında kullanabileceğiniz bir red-dot monte etme imkanı da sunmakta. İCS, 120 moa yükseklik ve rüzgar ayarlama açısına sahip ve aydınlatma ayarı sayesinde her ışık seviyesinde maksimum hassasiyet sağlayabiliyor. Dürbün CR123A pil ile enerjisini karşılıyor. Ayrıca 10 metreye kadar su geçirmezlik, buğulanmayı önleme ve darbeye karşı oldukça dayanıklı dış kaplama da diğer özellikleri arasında.


Dürbün temel olarak 7.62 NATO mühimmat için üretilmiş ancak 5.56, .300 Blackout ve .300 Winchester Magnum mühimmatlarla da kullanılabiliyor. Dürbün çeşitli uluslararası satış sitelerinde 3999$ fiyatla satışa sunulmakta. İCS ile ilgili daha detaylı bilgi almak için, Steiner firmasının diğer ürünlerine de göz atmak için firmanın web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
Steiner Intelligent combat sightdürbünICS
FACEBOOK İLE YORUM YAP
İLGİLİ HABERLER
HARP'TEN TEKNOLOJİK TEHDİTLERE...Drone adı verilen uzaktan kontrollü araçlar ucuz m....
Vortex'in Yeni Göz Bebeği: Raz...Uzun menzil atıcılarının en değerli aksesuarları t....
HI-LUX CMR8 1-8X26MM Taktik Dü...Hi-Lux firması Florida/Daytona’daki 2015 Big 3 Med....
Geissele Süper Hassas Dürbün M...Florida’da yapılan Big 3 Media etkinliğinin ikinci....
Trijicon’dan Accupoint Tüfek D....
Torrey Pines Logic Tpl T10 Mik...Gece avlananlar ve özel kuvvet askerleri gece oper....