Av Tüfeği Nişangahı:Wing Shooter

Av Tüfeği Nişangahı:Wing Shooter

Wing Shooter, emekli deniz subayı Aaron Frederick'in tasarladığı bir av tüfeği nişangâhı. Amacı, hareket halindeki hedefleri takip edip vurmayı kolaylaştırmak. Atıcı nereye ateş edeceğini tahmin edip kurşunun hedefe denk gelmesini ummak yerine, arpacığı hedefine hizalayıp takip edebiliyor.

12 Kasım 2015 Yazı:Vladimir Çevik
Wing Shooter, nişangah hizasında yanlarda duran iki adet açılır-kapanır kanattan oluşuyor. Her kanadın  da ikişer tane küre arpacığı bulunuyor. Kanadın üç farklı ayarı var: namluya dayanarak kapatılmış, 45 derece yarı yarıya açık ve 90 derece tam açık.


Wing Shooter en iyi şeritli namluya oturuyor. Kullanımı ise basit: hedefin hızına bağlı olarak, namlu ucundan 15 ila 20 cm mesafeye nişangâhı monte edin; hedefin hızı arttıkça, mesafeyi arttırın. 45 derecelik açıda ve 15 cm'lik bir mesafe başlangıç için iyidir. Hedef sağa veya sola hareket ettikçe, diğer taraftaki arpacıklarla nişan alın.


Diyelim ki hedef sola gidiyor. O halde atıcı namlunun sağında duran arpacıkları kullanarak, yere olan hizasını bozmadan hedefin gideceği yere atış yapabilir. Hedefin hızı artarsa, atıcı daha çok dış taraftaki arpacığı tercih edebilir.


Frederick, ABD Donanması'nda korsanlara karşı mücadelede askeri birlik ve denizcileri yöneten bir teğmen olarak hizmet vermiş. Görev başındayken yaralanınca, Donanma'dan ayrılıp el işi bıçak imalatçılığı kariyerine kendini vermiş.

Wing Shooter Frederick'in sitesinde 30 dolara satılıyor.

http://wingshootershotgunsights.com/
Wing ShooterAv tüfeği nişangahınişangah
FACEBOOK İLE YORUM YAP
İLGİLİ HABERLER
En Pratik Metal Nişangah: YHM ...Yankee Hill Machine Şirketi üstünde düz bir Picati....
Aimpoint Micro H2 Red-Dot Nişa...İlk defa 2015 yılında Almanya’daki IWA Outdoor Cla....
XS Sights 1911 Novak: V Şekill...XS Sights firması alışılagelmişin dışında ürettiği....
LASERLYTE LYTE RYDER CENTER MA...Dünyaca ünlü taktik lazer firması LaserLyte yine b....
AIMPOINT MICRO H-1 2 MOAMicro H-1 red dot 4 moa çapında geleneksel versiyo....
Elcan’dan Yeni Holografik Nişa...Kanadalı Optik üreticisi Elcan, Shot Show 2016’da ....