ARCight XTL: IWI Tavor İçin M-LOK Sistemli El Kundağı

ARCight XTL: IWI Tavor İçin M-LOK Sistemli El Kundağı

Manticore Arms firması çoğunlukla Picatinny veya LOK sistemli raylara sahip olmayan tüfeklere aksesuar takabilmek için, bu tüfeklere ekstra ray aparatları üreten bir firma. Bu aparatlar AK, AUG, Tavor gibi sınırlı Picatinny kızaklara sahip tüfeklere metal çerçeve el kundakları olarak tüfeğe dürbün harici aksesuarlar takma imkanı sağlıyor.

13 Temmuz 2016

Firmanın ürettiği yeni ürünlerden biri de IWI Tavor tüfekler için LOK (kilitli aksesuar montaj sistemi) sistemli el kundakları. Bu sistem sayesinde kundak üzerindeki çokça bulunan boşluklara dilediğiniz kadar ve dilediğiniz uzunlukta Picatinny kızaklar monte edebiliyorsunuz.
Siyah, zeytin yeşili ve Magpul Kahverengisi de denilen “dark earth” renklerde serakot kaplama ile satışa sunulan ARClight XTL, piyasada bulunan Tavor renkleriyle aynı renklerde üretilmekte. Tek parça anotlanmış alüminyum alaşımdan üretilen kundak sadece 284gr ağırlıkta. Ürün ayrıca 16.5 inç ve 18 inç namlulu Tavor’lara uygun olacak ölçülerde üretiliyor. Kurulumu ise oldukça basit: tüfeğin standart kundağının 2 adet vidasını söküp çıkarıyoruz, ardından ARClight XTL’yi namlunun altundan sürükleyerek yerine oturtup vidaları tekrar sıkıştırıyoruz.
Ürün firmanın kendi web sitesinde tam yüklü ve boş adı verilen iki kit halinde satılıyor. Tam yüklü adını verdikleri kitte, namlunun alt kısmında bir adet entegre taktik fener ve çeşitli boyutlarda ayartlanabilir Picatinny kızaklar da ürün ile beraber geliyor. Boş kitte ise sadece el kundağı kullanıcıya geliyor, siz daha sonra istediğiniz kızak ve aksesuarları alarak monte edebiliyorsunuz. Tam yüklü kitin fiyatı 235$, boş kitin fiyatı ise 175$ olarak belirtilmiş.

ARCight XTL: IWI Tavor İçin M-LOK Sistemli El KundağıARCight XTLIWI TavorEl KundağıM-LOK Sistemli El Kundağı
FACEBOOK İLE YORUM YAP
İLGİLİ HABERLER
Strike Industries Viper DipçikStrike İndustries firması fiyatına göre oldukça sa....
Nikoin Spot On Balistik Rüzgar...Uzun mesafe atıcıları için en büyük engellerden bi....
Prosounds M-4 Elektronik Kulak...Kulak sağlığı avcı ve atıcılar için çok önemli bir....
Crossbreed Bilek Tabanca Kılı...Kompakt tabancaların en temel özelliği yüksek gizl....
Inteliscope Pro: Akıllı Telef...Akıllı telefonlar artık neredeyse hayatımızın her ....
Kamp Ve Avcılar İçin Taşınabil...“Yeniler ve Yenilikler” bölümünde sürekli bahsetti....