AIMPOINT’ten Yeni Kızıl Nokta Nişangahları: Micro T-2

AIMPOINT’ten Yeni Kızıl Nokta Nişangahları: Micro T-2

Kızıl nokta nişangah teknolojilerinin İsveç’li öncüsü AIMPOINT; bu sene ki EUROSTATORY 2014 fuarı çerçevesinde tanıttığı yeni T-2 ile karşımızda! Eski modeli olan T-1’in halen piyasada kalacağı belirtilmekle beraber T-2’nin piyasaya çıkış tarihi olarak Eylül 2014 gösteriliyor.

30 Haziran 2014 Yazı:Teoman Cem Katoğlu

2007’de piyasaya ilk kez sürülmesinin ardından, Micro T-1; güvenlik güçlerinin kompakt yansımalı nişangah seçimi olarak, envanterlerine dahil olacak kadar yükseldi.

Peki T-2 hangi heyecan verici eklentilerle T-1’in bayrağını devralmış? Ayar yuvaları artık çok daha korunaklı ve güvenilir bir hale getirilmiş olan T-2’nin bunları koruyan kapak kısmı da daha pratik bir hale getirilmiş. T-2’nin iç elektronik yapısını da daha dayanıklı hale getiren AIMPOINT, Aynı zamanda nişangah lenslerinin en önemli detaylarından birisi olan kaplamalarını da daha taktiksel ve dayanıklı olacak şekilde değiştirmiş. Hatta ön lens kaplama ile kalmayıp, tamamen baştan tasarlanmış ve optik netliği mümkün olan en başarılı düzeye çıkartılmış.

 

Micro T-2, piyasada T-1’e ait her montaj ayağı ile neredeyse tüm silah sistemlerine takılabiliyor. Ayrıca şimdiye kadar üretilmiş neredeyse tüm görüş sistemleri ile de uyum içerisinde kullanılabiliyor. T-2’nin heyecan verici kısmı ise tam 25 metreye kadar su geçirmemesi ve bir adet CR-2032 lityum batarya ile 5 yıl çalışabilmesi!

Aimpoint Micro T-2kızıl nokta nişangahları
FACEBOOK İLE YORUM YAP
İLGİLİ HABERLER
En Pratik Metal Nişangah: YHM ...Yankee Hill Machine Şirketi üstünde düz bir Picati....
Aimpoint Micro H2 Red-Dot Nişa...İlk defa 2015 yılında Almanya’daki IWA Outdoor Cla....
XS Sights 1911 Novak: V Şekill...XS Sights firması alışılagelmişin dışında ürettiği....
LASERLYTE LYTE RYDER CENTER MA...Dünyaca ünlü taktik lazer firması LaserLyte yine b....
AIMPOINT MICRO H-1 2 MOAMicro H-1 red dot 4 moa çapında geleneksel versiyo....
Elcan’dan Yeni Holografik Nişa...Kanadalı Optik üreticisi Elcan, Shot Show 2016’da ....