Aimpoint Micro H2 Red-Dot Nişangah

Aimpoint Micro H2 Red-Dot Nişangah

İlk defa 2015 yılında Almanya’daki IWA Outdoor Classics fuarında görücüye çıkan Aimpoint firmasının Micro H2 küçük boyutlu red-dot nişangahı kullanıcılardan çok büyük beğeni topladı ve dünya çapında çok iyi satış rakamlarına ulaştı. Firmanın daha önceki T1/T2 nişangahları üzerinde iyileştirmeler ve yeniden tasarlamalar yapılarak oluşturulan H2, 1x yakınlaştırma oranı ve kaplama kalitesi bakımından önceki optiklere benzerken görüş kalitesi açısından iyileştirmeler göze çarpıyor.

02 Mayıs 2016 Yazı:Doğan Ayhan

Oldukça hafif olan red dot özellikle avcılara hitap ediyor. Çünkü ölçüleri ve ağırlığı sayesinde toplu tabancalara ve crossbow’lara dahi rahatça monte edilebiliyor. Ayrıca “flip-up” adı verilen yukarı doğru açılabilen saydam koruyucu kapaklar sayesinde de avcılık gibi zorlu ve sert ortam koşullarında zarar görmeden kullanılabiliyor. Kapakları ve montaj ünitesi hariç 93gr olan red dot kapak ve montaj kısmı eklendiğinde 136gr ağırlığa ulaşıyor. Tamamen su geçirmez özellikteki optik Picatinny kızaklara ve Waever tarzı montaj ünitelerine kolaylıkla monte edilebiliyor. ACET artıkıl aydınlatma sistemi tek bir 3V CR2032 lityum pilden güç sağlıyor.
Bu aydınlatma teknoloji sayesinde sistem 50.000 saate kadar (5 yıldan fazla) kullanım ömrü sunuyor.Montaj ünitesi ise özel tasarımı sayesinde atış esnasındaki şoku absorbe ederek sarsıntıyı engelliyor ve optik sıfırlamasının korunmasını sağlıyor. Sıfırlama ayarları da herhangi bir alet gerektirmeden üzerindeki vida yardımıyla kolaylıkla yapılabiliyor. Optiğin 2, 4 ve 9 MOA açılı versiyonları bulunmakta. 2 MOA versiyonu 600$ civarı fiyatla yabancı piyasada satışa sunulmaktadır. Ürün ile ilgili detaylı teknik bilgi için firmanın resmi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

AimpointMicro H2Red-DotNişangah
FACEBOOK İLE YORUM YAP
İLGİLİ HABERLER
En Pratik Metal Nişangah: YHM ...Yankee Hill Machine Şirketi üstünde düz bir Picati....
XS Sights 1911 Novak: V Şekill...XS Sights firması alışılagelmişin dışında ürettiği....
LASERLYTE LYTE RYDER CENTER MA...Dünyaca ünlü taktik lazer firması LaserLyte yine b....
AIMPOINT MICRO H-1 2 MOAMicro H-1 red dot 4 moa çapında geleneksel versiyo....
Elcan’dan Yeni Holografik Nişa...Kanadalı Optik üreticisi Elcan, Shot Show 2016’da ....
Meprolight Yeni Nişangahının D...İsrail Silahlı Kuvvetleri’nin gece görüş ve optik ....