.
Cem Batırbaygil
Cem Batırbaygil
Panayırdan Fuarcılığa… - 19 Temmuz 2016

Türk silah sektöründeki gelişmeleri izlerken Türkiye’nin zihinsel bir dönüşümün eşiğinde olduğunu söyleyebiliriz. Türk silah sektörü, düne kadar içe dönük kapalı pazarın kısır döngüsünde kendi yağıyla kavruluyordu. Baskıcı silah yasalarının da etkisiyle ne uzuyor, ne de kısalıyordu.

.
Bu Sese Kulak Verin! - 02 Mayıs 2016

(SİSİAD) Silah Sanayicileri ve İş Adamları Derneği Başkanı Cemil Eryürek, sektörünün sorunlarını dile getirirken yasalara bağlı silahseverlerin hislerine de tercüman olacak açıklamalarıyla “yeni silah yasası” üzerinde etkili olabilirse mevcut dertlere de derman olması muhtemel.

.
Yeni Silahlar, Yeni Techizatlar! - 04 Nisan 2016

Almanya’nın Nüringberg kenti bildiğiniz gibi Nazi Almanya’sının Amerikan birliklerine karşı son direnişini gerçekleştirdiği, sokak sokak, bina bina çatışmaların yaşandığı tarihi bir kent. Bu kentin dünyanın en önemli silah fuarlarından biri olan IWA OutdoorClassics’e ev sahipliği yapıyor olması ise tarihin bir cilvesi. Aynı zamanda bu kentte, son beş yıldır da özellikle kolluk kuvvetlerine silah ve teçhizat üreten firmaları bir araya getiren Enforce Tag adı altında bir etkinlik de gerçekleşiyor.

.
Tehdit Altında Show - 14 Şubat 2016

Dünya globalleştikçe güvenlik endişeleri de o oranda artmaya başladı. Eskiden dünyanın bir ucundaki terör olayından haberdar olmazken şimdi iletişim araçlarının anlık aktarımları sayesinde her türlü şiddet olayını çok yakınımızda hissediyoruz. İşte bu algı oluşturduğu hassasiyet nedeniyle başta Avrupa Birliği ülkeleri ile ABD’de silah sektörünün mercek altına alınmasına yol açtı.

.
Silah sektörü için yeni tehdit! - 07 Aralık 2015

Terörün Ortadoğu batağından çıkıp Avrupa ve Amerika Birleşik Devletlerini tehdit ederek küresel bir boyut kazanmasıyla gözler silah üreticilerinin üzerine çevrildi.

.
Türk Silah Sektöründe İkinci Dalga! - 07 Kasım 2015

Ata Arms’ın tarihine bakınca Türk silah sektörünün son yarım asırdaki gelişim sürecini kolayca görebilirsiniz. Sektörün ikinci kuşak temsilcilerinden biri olan Ata Arms Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Yollu ile yaptığımız kapsamlı röportajı okuduğunuzda siz de aynı kanıya varacaksınız.

.
Bir uçtan bir uca! - 12 Ekim 2015

Armi e Tiro-Türkiye, yayım hayatına başladığı günden beri Türk silah sanayiinin başarılarına tanıklık etmek için onu yakın takibe almıştır. Dünyanın en büyük silah fuarı olan Las Vegas’taki Shot Show’dan Almanya’daki IWA Outdoor Classic fuarına kadar yurtdışı fuarları da dahil olmak sektörün hep yanında olmaya çalışmıştır.

.
Gelen kriz mi, fırsat mı? - 03 Eylül 2015

Bir yandan dünya ekonomik dengelerini altüst eden Çin para biriminin değer kaybı, öte yandan ABD’deki FED’in faiz artırımı gibi denklemlere “seçim” ve “terör”ü de ekleyince dış sermayeye bağımlı Türk ekonominin gideceği yeri tahmin etmek hiç de zor olmasa gerek. Bu ve benzeri tahminleri yapma konusunda belirleyici konumda olan kredi derecelendirme kuruluşlarından Standard&Poor’s’a göre de durum pek iç açıcı değil.

.
“Çok olmak”tan daha fazlası! - 04 Ağustos 2015

Samsun Yurt Savunma Sanayii’nin üretimini gerçekleştirdiği görev silahı Canik TP9 SF’nin Amerika Birleşik Devletleri’nde Ekim ayı itibarıyla satışa çıkacağı açıklandı. Bu açıklamaya istinaden TP9 SF’nin dünya pazarındaki en güçlü rakibi olan Glock 17 ile karşılaştırmasını yapmak istedik.

.
Savaş Tanrıları! - 02 Temmuz 2015

Kızışan rekabet şartları av silahları pazarında savaş tamtamlarının çalınmana yol açtı.

DAHA FAZLA YAZI